Microsoft proleće na Univerzitetu Singidunum

Objavljeno 05.04.2012. 14:25

U utorak 17.04.2012 u 17 časova u prostorijama Fakulteta za Informatiku i računarstvo, amfiteatar A3 održaće se gostujuće predavanje predavača kompanije Microsoft.

A Lap Around SQL Azure

Predavanje ima za cilj da kroz praktičan primer (postojeća OpenSource aplikacija) da osvrt na SQL Server Data Tools, novu komponentu SQL Server 2012 platforme, a potom iskoristi istu za migraciju baza na SQL Azure. Kroz primere ćemo videti procese kreiranja SQL Azure servera, SQL Azure baze podataka, sinhronizaciju podataka koristeći SQL Server Data Sync Preview komponentu, SQL Azure Federation komponentu kao i SQL Azure i Windows Azure Management Portal. Takodje ćemo videti i Web Platform Installer 4.0 i šta je sve od OpenSource rešenja moguće preuzeti pomoću njega.

Razvoj sistema poslovne inteligencije na SQL Serveru 2012

Predavanje ima za cilj da objasni pojmove na kojima se baziraju sistemi poslovne inteligencije (Business Intelligence) i da kroz osvrt na Microsoft tehnologije, koje su sastavni deo MS SQL Server-a 2012, objasni osnovne aspekte njihovog razvoja.

Predavači: Siniša Perović, Goran Milanov

Prijava za prisustvo je obavezna zbog ograničenog broja mesta. Link za prijavu: prijava.singidunum.ac.rs