Unreal Engine 4 – Program akademskog partnerstva

Unreal Engine 4 je kompletno razvojno okruženje za razvoj igara. Pomoću ovog alata je moguće kreirati sve vrste igara, od 2D igara za konzole do 3D igara za virtualnu realnost. Za razliku od sličnih okruženja i alata, Unreal Engine 4 je potpuno besplatan i idealan je alat za učenje u uvod u oblast razvoja video igara.

Univerzitet Singidunum je postao jedan od 64 partnerske institucije Unreal Engine-a na području Evrope i jedan of 132 partnerske institucije u svetu. Univerzitet je ovim priznanjem stekao pravo da svojim studentima Fakulteta za informatiku i računarstvo ponudi mogućnost da besplatno steknu znanja iz oblasti razvoja igara pomoću Unreal Engine-a 4 alata, uz pomoć instruktora Računarskog centra Univerziteta Singidunum, a kroz radionice Kluba studenata informatike.

Unreal Engine 4 je platforma i alat za razvoj igara koji je kreirala kompanija Epic Games i od ove godine, Unreal Engine 4 je dostupan potpuno besplatno za sve koji žele da se bave razvojem igara. U pitanju je integrisano okruženje bazirano na Unreal Engine platformi. Rad u integrisanom okruženju je lako naučiti, a kreirane igre mogu da se izvezu za sve platforme, od mobilnih telefona i tableta, preko konzola i PC-a do Web browser-a.

Unreal Engine 4 je potpuno besplatan za preuzimanje i rad, ali i za komercijalnu upotrebu za sve igre čiji ukupni prihodi ne prelaze 3000 dolara, a ako igra koju napravite pomoću Unreal Engine-a 4, Epic Games od Vas traži samo 5% ukupnih prihoda, tj. ako Vaša igra zaradi 5000 dolara, Vi morate Epic Games kompaniji da uplatite samo 250 dolara. Ako na igri zaradite manje od 3000 dolara, sav novac ostaje Vama.

Unreal Engine 4

Klub studenata informatike je u saradnji sa Računarskim centrom Univerziteta Singidunum uspostavio kontakt i partnerstvo sa Epic Games-om i postao jedan od Unreal Engine 4 akademskih partnera, čime je Univerzitet Singidunum stekao priznanje kao jedna od partnerskih institucija koja svojim studentima Fakulteta za informatiku i računarstvo nudi besplatnu obuku rada u Unreal Engine 4 integrisanom okruženju za pravljenje igara baziranih na Unreal Engine 4 platformi.

Klub studenata informatike će, u narednom periodu, organizovati niz radionica na temu razvoja igara pomoću Unreal Engine-a 4 za sve članove KSI.