Univerzitet Singidunum primljen u Unreal Engine Academic Partners program

Objavljeno 27.07.2015. 12:15

Unreal Engine 4 je kompletno razvojno okruženje za razvoj igara. Pomoću ovog alata je moguće kreirati sve vrste igara, od 2D igara za konzole do 3D igara za virtualnu realnost. Za razliku od sličnih okruženja i alata, Unreal Engine 4 je potpuno besplatan i idealan je alat za učenje u uvod u oblast razvoja video igara.

Univerzitet Singidunum je postao jedan od 64 partnerske institucije Unreal Engine-a na području Evrope i jedan of 132 partnerske institucije u svetu. Univerzitet je ovim priznanjem stekao pravo da svojim studentima Fakulteta za informatiku i računarstvo ponudi mogućnost da besplatno steknu znanja iz oblasti razvoja igara pomoću Unreal Engine-a 4 alata, uz pomoć instruktora Računarskog centra Univerziteta Singidunum, a kroz radionice Kluba studenata informatike.

Unreal Engine 4

Za više informacija, posetite stranicu akademskih partnera na portalu Unreal Engine-a na linku unrealengine.com/academic-partners, kao i stranicu sa informacijama o Unreal Engine 4 alatu i informacijama o budućim radionicama na portalu Kluba studenata informatike na linku ksi.singidunum.ac.rs/unreal-engine-4-program-akademskog-partnerstva.