Održan prvi besplatan seminar WordPress-a za studente Univerziteta Singidunum

Objavljeno 14.03.2014. 16:16

Uz podršku Kluba Studenata Informatike i računarskog centra Univerziteta Singidunum u Kumodraškoj 261 je od 11. do 13. marta 2014. održan prvi besplatan seminar za studente Univerziteta Singidunum. Seminar je pratilo 65 studenata kojima su po završetku seminara dodeljeni sertifikati o odslušanim predavanjima na sledeće teme:

„Predstavljanje WordPress platforme“, „Instalacija WordPress veb sajta“, „Uređivanje sadržaja na WordPress veb sajtovima“, „Proširivanje funkcionalnosti WordPress veb sajta dodacima iz javnog repozitorijuma“, „Veb hosting provajderi“ i „Internet marketing“. Predavanja na seminaru su vodili zaposleni i volonteri u računarskom centru Univerziteta Singidunum, Milan Tair, Miloš Marković, Marko Petrović i Kristian Nikolić. Studenti su stekli osnovna znanja potrebna da samostalno instaliraju WordPress, prilagode veb sajt pomoću dodataka, dodaju i uređuju sadržaj na sajtu, obave osnovne mere zaštite sajta od najčešćih napada. Takođe, studentima su predstavljeni osnovni koncepti o tome šta je internet marketing i kako može da pomogne administratorima veb sajtova da promovišu svoje sajtove na Internetu.